BŘEZEN
1.3. | Mše svatá pro třídu 6.A v kostele sv. Rodiny |
1.3. | Školní kolo Matematické olympiády Z 6, 7, 8 |
8. 3. | Mše svatá pro třídy 2.A a 7.A v kostele sv. Rodiny |
11. – 15. 3. | Jarní prázdniny |
20. 3. | Fyzikální olympiáda, kategorie E + F, okresní kolo |
20. 3. | Koncert v Rudolfinu v Praze (Bigysbor) |
22. 3. | Mše svatá pro třídy 3.N a 3.E v kostele sv. Rodiny |
22. 3. | Matematický klokan |
26. 3. | Diplom DSD I – pilotní zkouška pro třídy 5.A, 4.N, 3.C |
26. 3. | Krajské kolo Matematické olympiády Z9 |
24. – 26. 3. | Divadelní festival v Praze (bilingvní cyklus) |
27. 3. | Školní mše svatá |
28. 3. | Velikonoční prázdniny |
29. 3. | Státní svátek – Velký pátek |
Další akce: | |
Jihočeské muzeum – dějepis (2.E) | |
Filmový dokument ke 20. století – dějepis (8.A, 4.C) | |
Divadlo pro seniory | |
Genderová rovnoprávnost – workshop pro 5.F, 5.N a 3.C | |
Příprava velikonočních tradic v DS Arpida (2.E – skupina náboženství) | |
Krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzštině | |
Den Frankofonie – orientační závod | |
Návštěva soudního jednání – výběr tříd v rámci Zsv | |
Ekonomická olympiáda | |
Prezentiáda: Soutěž prezentačních dovedností | |
Jarní termín zkoušek B2 First a C1 Advanced | |
Gymnasia Cantant – regionální kolo v Praze (Bigysbor) |
DUBEN
1.4. | Státní svátek – Velikonoční pondělí |
2. – 4. 4. | Diplom DSD I – ústní část zkoušky (5.A, 4.N, 3.C) |
3. 4. | Okresní kolo Matematické olympiády Z 6, 7, 8 |
5. 4. | Mše svatá za maturanty a maturitní komise v kostele sv. Rodiny |
9. 4. | Krajské kolo Matematické olympiády SŠ |
9. 4. | MZ – comentario – písemná práce ze španělského jazyka a literatury (6.E) |
9. 4. | MZ – písemná maturitní práce z němčiny, španělštiny a francouzštiny |
11. 4. | Fyzikální olympiáda, kategorie E, krajské kolo |
11. 4. | Kambodža – pořad v rámci projektu Planeta 3000 |
12. 4. | Mše svatá pro třídu 2.E v kostele sv. Rodiny |
12. 4. | Exkurze do Rakouska (Linz – 2.N, 2.A) |
12. 4. | JPZ -1. kolo přijímacího řízení pro čtyřletý cyklus |
12. 4. | MZ – písemná práce z českého jazyka |
15. 4. | JPZ – 2. kolo přijímacího řízení pro čtyřletý cyklus |
15. 4. | MZ – písemná práce z německého, španělského a francouzského jazyka |
15. – 19. 4. | Srdíčkové dny – život dětem |
15. – 19. 4. | Zájezd do Anglie (2.C a 4.N) |
16. 4. | JPZ – 1. kolo přijímacího řízení pro šestiletý a osmiletý cyklus |
16. 4. | Projektový den pro vyšší gymnázium |
16. 4. | Filmové představení pro nižší gymnázium |
17. 4. | JPZ – 2. kolo přijímacího řízení pro šestiletý a osmiletý cyklus |
17. 4. | Ředitelské volno |
19. 4. | Mše svatá pro třídu 2.N v kostele sv. Rodiny |
23. 4. | Pedagogická porada od 14 hodin |
23. 4. | Konzultační odpoledne (rodičovské schůzky) od 16 do 18 hodin |
24. 4. | Fyzikální olympiáda, kategorie B – D, krajské kolo |
24. 4. | Diplom DSD I – písemná část zkoušky (5.A, 4.N, 3.C) |
24. 4. | Uzavření klasifikace pro maturitní ročník |
25. 4. | Klasifikační porada pro maturitní ročník |
26. 4. | Mše svatá pro třídu 3.F v kostele sv. Rodiny |
26. 4. | Ukončení výuky v maturitním ročníku – vydání vysvědčení |
29. 4. | JPZ – 1. náhradní termín pro všechny obory |
30. 4. | JPZ – 2. náhradní termín pro všechny obory |
Další akce: | Grafitový důl Český Krumlov (3.A, 1.E, 1.N, 1.F) – v den JPZ |
Ocelárna v Linci (předmaturitní semináře v rámci projektového dne) | |
Biologická olympiáda kategoria A a B – krajské kolo | |
Biologická olympiáda kategorie C a D – okresní kolo | |
Zoo Praha (první ročník SŠ) | |
Lékařská přednáška – samovyšetření prsu a varlat (druhý ročník SŠ) | |
Baroko v Českém Krumlově – dějepisný výlet pro 7.A | |
Dějepisná exkurze pro 6.A, 4.E, 4.F a 2.C (třídenní exkurze, bude upřesněno) | |
Návštěva Ekocentra (3.c – skupina etika) | |
Rolničkové dny | |
Návštěva Institut Francais v Praze | |
Výstava a následná debata ve VK České Budějovice – francouzština | |
Výměnný pobyt pro 2.E – návštěva Malagy | |
Gymnasia Cantant – celorepublikové kolo v Brně (Bigysbor) | |
Setkání sborů tří zemí v Pasově (Bigysbor) | |
duben/květen | Techmánie Plzeň (2.A) |
KVĚTEN
1. 5. | Státní svátek – Svátek práce |
1.- 3. 5. | Západní Čechy – dějepisná exkurze (6.A, 4.E) |
2. – 6. 5. | MZ – didaktické testy – jednotné zkušební schéma stanoví MŠMT do 15. ledna 2024 |
3. 5. | Mše svatá pro třídu 4.N v kostele sv. Rodiny |
8. 5. | Státní svátek – Den vítězství |
10. 5. | Mše svatá pro třídu 2.C v kostele sv. Rodiny |
15. 5. | Den proti rakovině |
16. – 26. 5. | Ústní maturitní zkoušky (třídy 8.A, 6. E, 6.N, 4.C) |
17. 5. | Mše svatá pro třídu 4.A v kostele sv. Rodiny |
24. 5. | Mše svatá pro třídu 3.C v kostele sv. Rodiny |
28. 5. | Holocaust v literatuře (5.F) |
29. – 31. 5. | Praha, Lidice, Berounsko – dějepisná exkurze (4.F) |
30. 5. | Celoškolní pouť na Lomec |
31. 5. | Mše svatá pro třídu 5.A v kostele sv. Rodiny |
Další akce: | Den s chemií na PřF v Českých Budějovicích (4.A, 2.E, 2.N, 2.F) – dle termínu organizátora |
Chemické pokusy na VŠCHT Praha (první ročník SŠ) – dle termínu organizátora | |
Botanická exkurze (2.N, 2.E, 2.F, 4.A) | |
Husitský Trocnov – dějepisný výlet pro 2.A | |
Eutanázie nebo hospicová péče – PhDr. Huneš | |
Pěstounská péče – Martina Fürstová, Diecézní centrum pro rodinu | |
Přednáška P. Josefa Prokeše | |
Přednáška biskupa Pavla Posáda | |
Duchovní aspekt lidské sexuality – Diecézní centrum pro rodinu | |
Závislosti – Tomáš Rádl | |
Mezigenerační dialog – projekt | |
Amnesty International: workshop o lidských právech (2.N – skupina etika) | |
Planetárium ČB (3.E) | |
Malá maturita (2.E) |
ČERVEN
7. 6. | Mše svatá pro dárce a dobrodince kostela sv. Rodiny |
7. – 15. 6. | Sportovně relaxační kurz v Chorvatsku (předmaturitní ročník) |
10. – 15. 6. | Zájezd do Anglie (4.a a 2.N) |
15. – 22. 6. | Zájezd do Anglie (2.F a 4.F) |
24. 6. | Uzavření klasifikace za II. pololetí (do 17 hodin) |
25. 6. | Klasifikační pedagogická rada od 14 hodin |
do 25.6. | Maturitní zkouška – odevzdání přihlášky k maturitní zkoušce, opravné zkoušce nebo náhradní zkoušce (pro podzimní zkušební období) |
26. 6. | Vydání vysvědčení, školní mše sv. |
27. 6. | Ředitelské volno |
28. 6. | Ředitelské volno |
Další akce: | Geologické sbírky Jihočeského muzea (v rámci hodiny biologie; 1.N, 1.E, 1.F, 3.A) |
Botanická exkurze/ Zoologická exkurze (SBi předmaturitní) | |
Kurz orientace a navigace na Lipně (4.A, 2.N, 2.F, 2.E) | |
Lidice – dějepisný výlet pro 4.A a 2.F | |
Mezigenerační dialog – projekt | |
Den dětí pro DD Boršov (4.N) | |
Festival Bonjour Budějovice | |
Malá maturita (2.E) | |
29. 6. – 1. 9. | Hlavní prázdniny. |
Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne
v pondělí 2. září 2024. |
Další akce během školního roku (termín závisí na možnostech odborníků z praxe, případně na organizaci výuky během školního roku):
- Den s přírodními vědami na Výstavišti v Praze (druhý ročník SŠ)
- Geologické vycházky v oblasti Barrandienu (vede RNDr. Štěpán Rak, Ph.D.)
- Přírodovědné muzeum v Semenci (geologický vzdělávací program)
- Návštěva Poslanecké sněmovny a Senátu ČR – výběr tříd v rámci Zsv
- Česká národní banka – návštěva výběru tříd v rámci Zsv
- Komentovaná prohlídka – současná Praha (výběr tříd v rámci Zsv)
- Nepodceňuj kyberšikanu, přísně se trestá – online přednáška v rámci výuky Zsv
- Kurz první pomoci – Modrá pomněnka
- Celoškolní představení v Jihočeském divadle (ve 2. pololetí)
- Divadelní představení s workshopem v Praze (3.F, 3.N, 4.E, 4.F – 2. pololetí)
- Návštěva redakce novin v Praze (seminář Čj)
- Divadlo ÚDiF (3.A, 1.F, 1.E a 1.N, dle nabídky na začátku 2. pololetí)
- Návštěva Dopravního podniku města ČB (2.E, 2.N, 2.F a 4.A v rámci fyziky, 2. pololetí)
- TZÚS/ Bosch ČB (2.C, 4.E, 4.F, 4.N, 6.A. 2. pololetí)