Průvodce prváka

Milí studenti a rodiče, na této stránce najdete rozcestník důležitých systémů a technologií, které jsou potřebné nebo alespoň nápomocné ke studiu na BIGY.

Bakaláři

Systém používáme jako elektronickou třídní knihu, místo žákovské knížky a také pro omlouvání absence. Pro komunikaci s učiteli používáme primárně e-maily (viz dále).

  • přihlašovací údaje (jméno + heslo) pro žáky jsou generovány až během letních prázdniny a budou vám předány v září přes třídní učitele
  • zákonní zástupci žáků si generují přihlašovací údaje sami (viz návod) – doporučujeme nejdříve až poslední týden v srpnu

Další informace:

▶️ Jak se přihlásím k aplikaci Bakaláři?
▶️ Přihlašovací údaje zákonných zástupců do Bakalářů
▶️ Omlouvání absence přes Bakaláře (Komens)

Školní e-mail a Google Workspace

Pro cloudové aplikace a školní e-mail využívá naše škola službu Google Workspace for Education. Každý student a zaměstnanec školy má v této službě automaticky zřízen účet. Studenti ve tvaru login@bigycb.cz, zaměstnanci mají v doméně pomlčku: prijmeni@bigy-cb.cz. Login a heslo jsou shodné se systémem Bakaláři a všem jsou sděleny na začátku školního roku.

Další informace:

▶️ Kompletní informace o službě Google Workspace for Education
▶️ Další podrobnosti ke studentským a třídním e-mailům

Jídelna

Jídelna se nachází v budově domova mládeže. Se školou je spojena průchodem v přízemní chodbě. Ke stravování budete potřebovat:

  • vyplnit přihlášku
  • identifikační čip (můžete využít také ISIC karty, které si zřídíte ve škole – viz dále)
  • aktivovat přístup na www.strava.cz přes web nebo přes aplikaci

Další informace:

▶️ Kompletní informace ke školní jídelně
▶️ Mobilní aplikace Strava

Kopírování a tisk ve škole

Studenti a zaměstnanci školy mohou využívat tiskové řešení MyQ, které umožňuje kopírování, černobílý tisk z flashdisku a barevné skenování. Každý uživatel disponuje svým účtem a kreditem, k ověření lze využít elektronický čip nebo PIN.

Další informace:

▶️ Kompletní informace k samoobslužnému kopírování a tisku

Vstup do školy

Budova školy je přístupná dvěma vchody – hlavním z křižovatky ulic Dukelská a Jirsíkova a bočním ze dvora školy (ul. Kněžská). Dveře se vám odemknou po přiložení čipu nebo ISIC karty, které je třeba zaregistrovat pro vstup na recepci školy. Pokud si čip zapomenete, nebo nebude fungovat, zvoňte na recepci.

Microsoft Office

Studenti a zaměstnanci školy mohou zdarma využívat službu Office 365, která zahrnuje webové verze kancelářských aplikací, cloudový disk a také instalaci klasických desktopových programů (Word, Excel, PowerPoint a další) až na 5 libovolných zařízení (PC, Mac, tablet…).

Další informace:

▶️ Postup získání Office 365

Přístup na školní Wi-Fi a do PC

Celá škola je pokryta Wi-Fi sítí BIGY_host volně dostupnou i pro studenty. Heslo vám sdělí třídní učitel nebo IT správce. Provoz v síti je monitorován a filtrován.

Přihlášení do PC ve škole je pro studenty možné pouze v učebnách IVT a na jednom PC pod knihovnou. Přihlašovací jméno (login) je shodné se systémem Bakaláři, heslo je přednastavené na rodné číslo včetně lomítka. Po přihlášení velmi doporučujeme heslo ihned změnit!

Další informace:

▶️ Jak si změním heslo k síťovému účtu?
▶️ Síťové disky pro studenty

Zapůjčení techniky

Naše škola disponuje několika tablety a notebooky, které mohou být krátkodobě i na delší dobu zapůjčeny studentům. Pokud byste chtěli této nabídky využít, kontaktujte IT správce (zalesky@bigy-cb.cz)

ISIC karty

ISIC (International Student Identity Card) je celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední školy (a dalších navazujících). Průkaz je možné zakoupit na recepci školy za 350 Kč. Vzhledem k tomu, že ISIC karta obsahuje RFID čip, je možné ji používat i pro vstup do školy, výdej obědů či kopírování.

Další informace:

▶️ Slevy s ISIC kartou

Kroužky, školní klub a DDM

Náš DDM nabízí širokou škálu různých zájmových kroužků. Podrobnosti nalezente pod odkazem:

▶️ Seznam kroužků a bližší informace

Rozcestník učeben, kontakty

Místnosti v budově jsou číslovány v patře dokola směrem po pravé ruce. Výchozím bodem v přízemí je hlavní vchod do školy, u ostatních pater analogicky vždy rohová místnost. Místnosti v přízemí začínají písmenem P, v 1. patře číslem 1, ve 2. číslem 2 a ve třetím číslem 3 (viz plán budovy).

Další informace:

▶️ Plán budovy s čísly místností
▶️ Kontakty na vyučující