Zájezd do Anglie

Mezi dny 21. – 27. 5. se třídy 6. A a 3. F zúčastnily zájezdu do Anglie. Cesta začala v sobotu v jednu odpoledne a trvala necelých dvacet hodin přes Německo, Belgii a část Francie. Zde se autobus nalodil na vlak, který nás přepravil skrz Eurotunel až do Anglie. Náš první den jsme strávili v přímořském městě Brighton a navštívili Royal Pavilion, kde si svého oddechu dopřávali královna Viktorie s princem Albertem. Mnohým z nás se právě Brighton líbil úplně nejvíce z celého výletu. Město má příjemnou atmosféru, nachází se zde známé molo Brighton Pier, které se objevilo ve filmu Sirotčinec slečny Peregrinové, také zde najdete nespočet kaváren a parků, kde si lidé čtou, zpívají či povídají. Pokud budete mít možnost, rozhodně doporučujeme toto město navštívit. Po dni stráveném v prosluněném Brightonu jsme se večer rozdělili do rodin, kde jsme se posléze stravovali a nocovali až do konce výletu.

Druhý den jsme navštívili město Winsdor, kde jsme viděli světoznámou chlapeckou školu Eton, poté královský zámek Winsdor a odpoledne město Oxford s kolejí, kde se natáčel kousek Harryho Pottera. Další den následoval Stonehenge a město Bath s římskými lázněmi. Na Stonehenge jsme poprvé zažili opravdové britské počasí, kdy se zničehonic rozpršelo a za chvíli už zase svítilo slunce.

Předposlední den jsme se vydali do Stratfordu nad Avonou, Shakespearova rodného města, kde jsme si prohlédli jeho rodinný dům, prošli si město a odpoledne se vydali na objížďku okolních malebných vesniček. Poslední den a také den odjezdu byl věnován Londýnu. Viděli jsme budovy parlamentu a Big Ben, Tower Bridge, Westminsterské opatství, prošli si trhy v Covent Garden a jako třešnička na dortu jsme se pokochali krásným výhledem z London Eye. Po náročném, ale užitém dni jsme se odebrali k autobusu a vyrazili zpět domů.

Tímto bychom také rádi poděkovali paní učitelkám Brázdové, Heppnerové a Markové, které s námi na výlet jely a postaraly se o nás. Doufáme, že si výlet užily tak jako my a brzy s námi snad vyrazí na další.

Veronika Matlová, 6.A