Výměnný pobyt španělského bilingvního studia

Od 16. do 22. června proběhla první část výměnného pobytu mezi studenti 1.E a studenty ze španělské střední školy z města Talavera de la Reina. Druhá část této výměny proběhne na podzim letošního roku, kdy naši studenti poletí na týdenní pobyt do Španělska a jako španělští studenti budou ubytovaní v rodinách.

Naši studenti měli možnost vyzkoušet komunikovat ve španělštině, kterou se učí teprve od loňského září. Všichni to zvládli výborně.

Společně se španělskými studenty jsme navštívili Prahu a Český Krumlov, kde jsme kromě prohlídky města měli možnost navštívit podnik Schwan cosmetics, kde se vyrábí kosmetické tužky všech světových značek.

Čeští studenti si pro své španělské kamarády připravili prohlídku Českých Budějovic ve španělštině a samozřejmě, že v našem městě nemohla chybět návštěva pivovaru Budvar.

Velký ohlas a nadšení sklidila návštěva Pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, kde jsme měli možnost prohlídky zařízení a byly pro nás připraveny i ukázky práce tohoto policejního oddělení.

Španělští studenti se svými učiteli odjížděli spokojeni a už se všichni těšíme, až se za několik měsíců opět uvidíme.