Erasmus+: Jak se učí na Slovensku?
V prvním květnovém týdnu jsme se vydaly na Erasmus na Slovensko do Bratislavy navštívit gymnázium F. G. Lorky. Uvítala nás koordinátorka paní Mgr. Balaďová, která nás seznámila se zaměřením školy, s výukou na Slovensku a s problémy, které ve škole řeší. Poté nás představila vedoucí předmětové komise matematiky paní Mgr. Prelecové, jež nás seznámila s výukou matematiky u nich na škole.
Zajímavý byl pro nás systém hodnocení testů, domácích úkolů a aktivity v hodinách. Navštívily jsme několik hodin matematiky, kde jsme viděly výuku a hodnocení přímo v praxi. Protože před námi byly maturity, zajímaly jsme se, jak probíhají maturity na Slovensku a konkrétně maturita z matematiky. Ta je od našeho systému velice odlišná. Také pro nás byla zajímavá prohlídka školy a všech prostor určených pro odpočinek či studium studentů.
Krásným zážitkem pro nás byla vycházka k Bratislavskému hradu a procházka centrem Bratislavy. Navštívily jsme katedrálu sv. Martina a Modrý kostel. Velkým zážitkem pro nás byla návštěva bratislavského Národního divadla, kde jsme shlédly divadelní představení. Tato zkušenost je pro nás nezapomenutelná a velice inspirativní.
Mgr. Andrea Layerová a Mgr. Milena Kukrálová
„Financováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska představují názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Domu zahraniční spolupráce. Evropská unie ani poskytovatel grantu za ně nenesou odpovědnost.“




