Skupinový Erasmus ve francouzském městě závodníků

Dne 1. května se třídy 3.F a 2.C vydaly na Erasmus do Francie. Protože do destinace je dlouhá cesta, zastavily se ve městě Štrasburk, kde navštívily Evropský parlament, prohlédly si město a v duchu evropských hodnot načerpaly síly na další prohlídku Paříže. Tam si žáci prošli část města zvanou Montmartre a památky jako Eiffelovu věž, Louvre nebo Notre-Dame. Následoval hlavní důvod výletu.

Žáci poté vyrazili do města Le Mans, kde na ně čekali francouzští studenti, u kterých byli ubytováni. První den byla českým studentům představena jejich škola a město formou her. I přes nepříznivé počasí celá skupina vyrazila na výlet do přímořského města Saint-Malo. Tam žáci dostali prohlídku akvária a poté i města. Na rozloučenou s francouzskými studenty byla ve škole uspořádána party, kterou si všichni velmi užili.

Před odjezdem do České republiky v posledních dnech žáci navštívili zámek Versailles, město Remeš a na konci také německé město Ulm, kde poznávali evropské kulturní dědictví.

Celý výjezd byl pro žáky velmi přínosný a přinesl jim spoustu nových zážitků a přátel napříč Evropou. Děkujeme programu Erasmus+ za tuto příležitost.

Třídy 3.F a 2.C

„Financováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska představují názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Domu zahraniční spolupráce. Evropská unie ani poskytovatel grantu za ně nenesou odpovědnost.“