Tradiční velká dějepisná exkurze

V polovině května se uskutečnila naše dlouho očekávaná velká dějepisná exkurze. Studenti ze 2.C, 4.N a pár zájemců z jiných tříd společně vyrazili směr Polsko a Morava.

V úterý 14.5. jsme se sešli brzy ráno u školy a připravili se na dlouhou cestu autobusem. Naštěstí jsme měli několik zastávek, které ale stály za to. Jako první jsme navštívili hrad Pernštejn, na kterém jsme obdivovali kromě unikátní architektury a speciálního opevňovacího systému například diamantovou klenbu. Další zastávkou naší cesty byl hrad Svojanov, kde jsme si mohli prohlédnout místo spojené se Závišem z Falkenštejna, ale také např. středověké mučící nástroje.

Druhý den byl naplánovaný do polské Osvětimi. Po pár minutách jízdy se však rozbil autobus a my doufali, že stihneme dorazit včas. I přes zpoždění jsme o prohlídku koncentračního tábora nepřišli a všichni jsme si odnesli velmi silný a především emotivní zážitek. Jsme přesvědčeni, že by každý měl toto místo vidět.

Ve středu následovala prohlídka Krakova, kde jsme se podívali do židovského ghetta, na historický hrad Wawel a do podzemí, které se ukrývalo pod náměstím. Uchvátil nás ale i drak, chrlící opravdový oheň. Krakov byl pro všechny úžasným zážitkem.

V pátek jsme museli odjíždět již v 6:30, abychom stihli prohlídku hradu Bouzov, který byl překrásný. Odpoledne nás čekala ještě prohlídka punkevní jeskyně a propast Macocha, kde jsme se se projeli na lodičkách. A pak už nás čekala jenom dlouhá cesta domů.

Přesto, že jsme cestovali opravdu daleko, exkurze se velmi vydařila. Děkujeme moc p. Hesounové a p. Šmídové za přípravu a skvělé průvodní slovo. Dozvěděli jsme se opravdu spoustu nových informací a absolutně nelitujeme. Byli jsme moc rádi, že s námi jela také p. Kukrálová, dokonce ani matematika nechyběla.

Žákyně 2.C Eliška, Ema a Jana