18.4.2023 se na Biskupském gymnáziu konal projektový den, který naše skupina strávila na hasičské stanici v Hrdějovicích, která se zaměřuje především na správu železnic.

Hned, jak jsme dorazili na místo, se nás ujal velmi vstřícný a milý hasič, který nás nejdříve vzal do hasičských garáží, kde nám představil většinu obleků, které využívají při různých zásazích. Měli jsme možnost si obleky i vyzkoušet. V další části garáží nám ukázal auta s celou jejich výbavou a přiblížil nám tím složitost jejich práce. Nakonec však nejvíce všechny zajímalo, kde se v autě pouštějí houkačky a blikačky a je úplně jedno, kolik nám je let.

Po prozkoumání garáží jsme se dostali do operačního centra, kde jsme si mohli prohlédnout místnost, kde se přijímají hovory a následně vysílají posádky do terénu. Nakonec jsme si prohlédli i místnosti, kde hasiči tráví čas, když zrovna nemají výjezd. Viděli jsme kuchyň, tělocvičnu, posilovnu i místnosti na spaní. Do této části vedly pouze schody, avšak pan hasič byl tak vstřícný, že Marušku, která je na invalidním vozíčku, vynesl v náruči až nahoru, a tak si tyto prostory mohla také prohlídnout. Celá akce byla super a nám se aspoň trochu přiblížil život hasičů.