Internetová matematická olympiáda

Již jako minulý rok, i letos jsme využili možnosti a zúčastnili se internetové matematické olympiády.

Poučeni z minulého roku jsme rozšířili náš tým a mimo šesti maturantů přibrali do party i dvě odvážné předmaturantky, protože všichni víme, že víc hlav víc ví. Vše začalo už v devět ráno, kdy bylo zveřejněno zadání. Všichni jsme už seděli připraveni u jednoho stolu. Hned jak to bylo možné jsme si rozdělili příklady a začali na nich pracovat. Na deset příkladů byl čas přesně dvě hodiny. Po první hodině a několika málo vyřešených příkladech jsme zvolili opačnou taktiku a začali pracovat ve dvojicích. Tak jsme se poprali s pečením pizzy, limonádami, mocninami a dokonce i draky.

Jestli úspěšně nebo ne, to jsme měli zjistit už za chvíli. V půl dvanácté přišly výsledky, a pak jsme se už jen plácali po zádech, za správně vyřešený příklad, a do čela za chybu ve výpočtech nebo v úvaze.

Neminula nás ani odměna, a tak jsme všichni vybaveni novými propiskami vyrazili na oběd získat zpátky alespoň nějakou tu energii.

Dominik Sloup (6.N), Jan Větrovec, Kristýna Šoltová, Matěj Janouch, Magdalena Mezerová (8.A), Lucka Benešová(7.A) a  Verča Vaňková (3.C)