Erasmus+ Francie

V březnu se mi naskytla šance jet do Francie, přesně do města Pertuis nedaleko Aix-en-Provence. V Provence jsem strávila čtyři týdny. Provence je krásný kus země plný malebných městeček a přírody.

Bydlela jsme v rodině zástupkyně místní školy Lycée Val de Durance. Na to, že město má pouze asi 20 000 obyvatel, školu navštěvuje 1200 studentů. Zkušenost stát se na chvilku francouzským studentem mě ujistila, že na Bigy nic nemá:)

S rodinou jsem se podívala do Marseille a na výstavu Van Gogha. Marseille je samo o sobě krásným městem, plným krásné architektury a skvělé atmosféry. V jednom týdnu jsem se stihla seznámit i s lidmi z Itálie, kteří se také vydali s Erasmem do Francie. S nimi jsem jela na výlet do Avignonu, který́ se mi moc líbil.

Tuto příležitost mi umožnil Erasmus +, myslím si, že je to dobrá zkušenost a příležitost. Člověk by však neměl být před takovouto cestou plný očekávání, může to být i velmi náročné. Stejně jako všude na světě nemáte kolem sebe vždy ideální společnost. Je třeba hledat ty lidí, se kterými si rozumíte, ale nenajdete je hned. Proto je třeba sebrat odvahu, najít v sobě co nejvíce sil a jít do toho. Já jsem si nakonec několik takových našla. Poznáte nové lidi a nabydete zkušeností, a to jak ve svém rodném městě, tak i ve světě.

Každopádně bych chtěla poděkovat všem, kteří mi umožnili cestu do Francie.

Tereza Steinová, 4.F