Kyber komiks aneb Staň se strážcem netu!

Naše škola se zúčastnila soutěže „Kyber komiks aneb Staň se strážcem netu!“, kterou pořádala Jihočeská hospodářská komora. Soutěž byla zaměřena na zvýšení povědomí o bezpečnosti na internetu, s cílem, aby se žáci zamysleli nad tím, jaké nebezpečí na internetu číhá, a zpracovali toto téma do formy komiksu. Soutěž byla určena pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázií.

V rámci naší školy komiksy zpracovávali žáci všech tříd nižšího gymnázia a do soutěže byly zaslány 2 komiksy – jeden do kategorie jednotlivců a jeden do kategorie týmů.

Soutěžilo celkem 14 škol a do soutěže bylo zasláno přibližně 40 komiksů, které se zabývaly různými aspekty na téma „Rizika AI v běžném životě“. V kategorii jednotlivec se na druhém místě umístila naše žákyně třídy 2.F Taťána
Bergerová se svým komiksem „Ztráta zaměstnání“. V kategorii týmů pak soutěž ovládl tým složený z žákyň 2.F – Veroniky Hovorkové, Nely Šuldové, Layly Sehadové, Markéty Seidenglanzové a Barbory Vopelkové s komiksem „Doktor Franta“.

Gratulujeme všem našim žákům za skvělou reprezentaci školy a děkujeme Jihočeské hospodářské komoře za uspořádání této soutěže.