Rozhoduj o Evropě

Na podzim se tři naše studentky ze třídy 2.C zúčastnily regionálního semináře Rozhoduj o Evropě, kde se umístily na prvních příčkách a postoupily do státního kola.
Rozhoduj o Evropě je projekt, který je zaměřen na simulace zasedání institucí Evropské unie a na podporu dialogu mladých lidí v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech. Státní kolo se uskutečnilo 9. – 11. února 2024 v Horce nad Moravou.
Třídenní simulované jednání Rady EU a Evropského parlamentu proběhlo za účasti vybraných politiků a odborníků, se kterými jsme mohly diskutovat o současných tématech. Jednání institucí EU bylo připravené tak, aby co nejvíce odpovídalo realitě a my jsme se hravou formou seznámily s rozhodováním na evropské úrovni. Hlavním bodem jednání byl akt EU o umělé inteligenci, který po dlouhých a intenzivních diskusích byl oběma institucemi schválen.

Dále jsme měly příležitost se zúčastnit zajímavých přednášek, workshopů a kvízů spojené s tématy EU. Celá akce se nesla v příjemném a přátelském duchu a moc jsme si ji všechny užily.

Studentky 2.C
autor fotek: Miloslav Pospíšil