Dny 20. až 22. dubna jsme měli ve svých kalendářích zaškrtnuté již dlouhou dobu. Nikdo z nás, sboristů, si však až do 21. března nemohl být jistý, jestli se v tyto dny vůbec budeme moci zúčastnit velkolepého finále Gymnasia Cantant, které se každoročně koná v Brně. Naštěstí jsme se byli v regionálním kole GC konajícím se v Praze opět úspěšní, a tak jsme se mohli začít těšit na jistotu.

První společnou aktivitou po našem příjezdu do Brna byl společný trénink a zpěv na Špilberku. Sluníčko krásně svítilo, a tak byla pro všechny velká radost zpívat venku, společně a ještě s tak krásným výhledem na celé Brno.  Ani večery na Gymnasia Cantant nebývají jen tak obyčejné, v ten čtvrteční se konal koncert Sbory sborům, jehož hlavním účelem je zejména představit všechny zúčastněné sbory. I po společném návratu do našeho zázemí, jež nám poskytlo gymnázium Vídeňská, se až do večerních hodin po celém areálu školy ozývaly zpěvy.

To nejdůležitější nás čekalo v pátek v 10:30, to byl čas našeho soutěžního vystoupení před porotou. I když panovala ve sboru před výkonem lehká nervozita, vystoupení jsme zvládli s úsměvy na rtech. Páteční večer se jistě dá označit za vrchol celé akce, alespoň pro mnoho z nás. Šalinami jsme se dopravili do Dělnického domu v brněnských Židenicích a zde proběhl další program ve stylu sbory sborům. Kromě písničky Veď mě dál, cesto má v našem provedení zde také byl k slyšení např. Kozel, Dej mi víc své lásky nebo The Lion Sleeps Tonight. Nejenom, že zazpívaly sbory, ale také vystoupily dvě hudební kapely složené z řad brněnských studentů. Po návratu do školy však večer pro náš sbor ještě neskončil a hudba zde zněla až do brzkých ranních hodin.

Poslední den v Brně už zpravidla nebývá tolik naplněn nadšením a radostí jako dny předchozí. Nejen, že jsme byli všichni celí nervózní z plánovaného vyhodnocení celé přehlídky a předávání cen, ale také to byl den, kdy jsme museli hned od rána balit a uklízet, abychom byli připraveni na dlouhou cestu domů.

Výsledek, který si z letošního 27. ročníku celostátní přehlídky Gymnasia Cantant můžeme připsat na konto, je bronzové pásmo. V tak těžké konkurenci, jaká byla v letošním ročníku, jsme sice spokojeni, ale zároveň nás to motivuje k dalšímu tréninku a cvičení  a už teď pilně trénujeme na další akce, které jsou za dveřmi. Finále GC jsme si jako každý rok neskutečně užili, moc děkujeme všem organizátorům a i gymnáziu Vídeňská v Brně, které nás ve svých prostorách na tři dny ubytovalo. Těšíme se snad zase za rok.

Elishka K. Tabrizi 6.A, Anežka Šimánková 7.A