Exkurze do senátu a debata se senátorem Hilšerem

Dne 27. 4. se třídy 5.E a 4.E zúčastnily naučné exkurze do Prahy. Během cesty pan učitel Volf vytvořil whatsappovou skupinu, což bylo velmi výhodné pro naši vzájemnou komunikaci. Když jsme přijeli do Prahy, přemístili jsme na Václavské náměstí, kde jsme dostali rozchod na snídani. Poté jsme pokračovali procházkou Prahy, při které jsme navštívili významná místa dějin 20. století. Ke každému místu jsme obdrželi do skupiny fotku nebo zajímavé informace.

Procházka byla zakončena u Senátu, kde jsme měli domluvenou prohlídku prostor a setkání s panem Hilšerem. Ten nám nejprve povídal o fungování Senátu a Poslanecké sněmovny a následně jsme se mohli ptát na jakékoliv zvídavé otázky, na které nám ochotně odpovídal. Pak jsme se metrem odebrali na Václavské náměstí, odkud jsme šli směrem ke Karolinu. U něj jsme se zastavili a dozvěděli něco zajímavého. Nakonec jsme dostali rozchod na pozdější oběd.

Navečer jsme se všichni sešli, došli jsme společně na vlakové nádraží a odjeli zpět do Českých Budějovic. Tímto bych moc chtěla za všechny poděkovat panu učiteli Volfovi za skvělou organizaci a spoustu zajímavých informací a také paní učitelce Trendové, která nás také doprovázela.

Klára Divišová 5.E