Erasmus+ návštěva Linz HBLA Lentia

V týdnu od 18. do 22.9.2023 pobývali na Biskupském gymnáziu studenti a studentky z rakouského Lince. Jednalo se o pokračování mezinárodního evropského projektu Erasmus +, jehož cílem je sbližovat mladé lidi z různých evropských zemí, ukazovat jim, jak se na jiných místech žije, jaké problémy se řeší a v neposlední řadě má program motivovat k učení se cizím jazyků.

Návštěva skupiny 16 sympatických rakouských dívek a chlapců následovala po květnovém pobytu našich němčinářů ze současné 3.C v Linci. Spolu se studenty linecké školy HBLA Lentia přijely také dvě paní učitelky Sonja Meznik a Denise da Silva  Deplanque. Dopoledne se žáci účastnili vybraných hodin, zejména výuky jazyků.

Na hodinu němčiny si připravili prezentace o Rakousku. Odpoledne pak patřila exkurzím – prohlídce Českých Budějovic, návštěvě informačního centra jaderné elektrárny Temelín a zámku Hluboká. „Moc se nám u vás líbilo,“ shrnula náročný týden paní Meznik.

„Mnoho z našich žáků je v České republice poprvé a všichni jsou pobytem nadšeni. Těšíme se na další spolupráci a moc děkujeme za milé přijetí,“ dodala Sonja Meznik. Pak tedy program svůj účel splnil a my se budeme těšit na nová setkání ať v Linci, nebo v Budějovicích.

PeadDr. Kateřina Štruncová, vyučující německého jazyka