Chorvatsko, Pazin – Erasmus+

“Náš týden plný zážitků jsme odstartovali příjezdem do hlavního města Chorvatska, Záhřebu, kde jsme začali procházkou tohoto historického města a ochutnávkou tradičních jídel. Po přespání v hotelu jsme zamířili směr Istrie, přesněji do malého městečka Pazin, kde jsme byli vřele přivítáni a seznámeni se zdejší školou.

Pondělní večerní program byl obohacen lekcí tradičních chorvatských tanců, v následujících dnech jsme si také vyzkoušeli dělat typické těstoviny a jejich cukroví. V úterý jsme se připojili k našim chorvatským spolužákům hodinách výuky, kde jsme se všichni více poznali. V dalších dvou dnech jsme měli příležitost navštívit různá krásná města Chorvatska, Pulu s ohromujícím amfiteátrem, Rovinj s historickým centrem a Poreč s nádherným přístavem. Čtvrteční rozlučkovou párty jsme zakončili náš týden, díky kterému jsme potkali spoustu nových a milých lidí, ke kterým se, jak doufáme, budeme v budoucnu vracet.

Tento pobyt nám umožnil zlepšení našich konverzačních schopností v angličtině a rozšíření slovní zásoby.

Shodli jsme se, že by nikdo neměl takovou příležitost promrhat a hlavně žádný strach!b Za celou třídu děkujeme za úžasný týden i panu učiteli Jandrićovi a paní učitelce Verboon a těšíme se na setkání s chorvatskými spolužáky v červnu!

5.A”


“We started our week full of experiences by arriving in the capital of Croatia, Zagreb, where we started with a walk through this historic city and tasting traditional food. After an overnight stay at the hotel, we headed towards Istria, more specifically to the small town of Pazin, where we were warmly welcomed and introduced to the local school.

The Monday evening program was enriched with a lesson of traditional Croatian dances, and in the following days we also tried to make traditional pasta and sweets. On Tuesday we joined our Croatian classmates for classes, where we all got to know each other better. In the next two days we had the opportunity to visit different beautiful cities in Croatia, Pula with its stunning amphitheatre, Rovinj with its historical centre and Poreč with its beautiful harbour. Thursday’s farewell party was the end of our week, thanks to which we met a lot of lovely people, whom we hope to come back to in the future.

This mobility allowed us to improve our conversational skills in English and expand our vocabulary.

We have agreed that no one should waste such an opportunity and most importantly – have no fear! On behalf of the whole class, we would also like to thank Mr. Jandric and Ms. Verboon for an amazing week and we look forward to seeing our Croatian classmates in June!

5.A